Česko - Finsko 2:1

24.04.2011 18:34

Česko - Finsko  2:1

Branky a nahrávky: 39. Rolinek (Voráček, Vrána), 49. Červenka (Průcha, Jágr) - 11. Aaltonen (Lehterä, Vehanen). Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:

Česká republika: Pavelec - Martínek, Krajíček, Rachůnek, Škoula, Němec, Čáslava, Nakládal, Mojžíš - Havlát, Marek, M. Michálek - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Vrána (41. Koukal), Rolinek - M. Růžička, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Finsko: Vehanen - Niskala, Välivaara, Väänänen, Puistola, Heitanen, Mäenpää, Kukkonen, Jaakola - Puustinen, Kapanen, Lahti - Pihlström, Immonen, Pesonen - Aaltonen, Lehterä, Pyörälä - Joensuu, Nokelainen, Komarov. Trenér: Jukka Jalonen

Ve čtvrtek 21. dubna národní tým prošel ostrou zkouškou a uspěl. Po první prohrané třetině dokázal vývoj zápasu otočit a zvítězit 2:1. K obratu zavelel kapitán Tomáš Rolinek, kterému "Céčko" na hrudi zůstalo z loňského MS. Poté, co si s Voráčkem skvěle narazil s Voráčkem, také skvěle vystřelil a švédský gólman neměl nárok. Vyrovnání přišlo ve 39. minutě. O deset minut později ve třetím dějství vsítil gól Roman Červenka. Asistenci si připsali Průcha a Jágr. I když finský trenér nenasadil skvělé hráče z NHL (Mikko Koivu, Tuomo Ruutu, Salmela a Lepistö) hráči to zvládli a České hokejové hry pro ně začali výborně.

V tomto zápase mě potěšil výkon hlavně Jaromíra Jágra, který hýřil pohybem a na ledě byl vidět. Dále jsem byl překvapen výkonem Martina Havláta, který do zápasu vlétl a oproti Olympijským hrám, kde za reprezentaci nastoupil naposled, ukázal svoji lepší stránku. Samozřejmě se ukázal i střelec Roman Červenka a Tomáš Rolinek, který dává do zápasů vše. Český tým i přes vítězství nějaké chyby v zápase udělal. Hlavně přesilovky se v tomto zápase nepovedly, ze čtyř nevyužili ani jednu. Ale Finové dbali na obranu a z hlediska defenzívy toto utkání odehrály dobře.